funydaydownlaod funydaydownlaod .

funydaydownlaod

فيلم

فيلم (به انگليسي: Film) اصطلاحي است كه به‌طور عام شامل تصاوير و عكس هاي متحرك و همچنين زمينه مي‌گردد. فيلم در لغت به معني "نوار باريك" است و از آن جايي كه براي اولين بار تصاوير متحرك روي فيلم ها ثبت مي شدند و به اين وسيله نمايش داده مي شدند، اين نام روي تصاوير متحرك ماند، البته امروز خود كلمه «فيلم» به طور تخصصي فقط به تصاوير متحركي گفته مي شود كه در سينما نمايش داده مي شوند، اگر همين فيلم ها پس از آن كه دوره اكرانشان تمام شود از تلويزيون پخش شوند، به آن ها «فيلم سينمايي» مي گويند و اگر از ابتدا فيلمي را مختص تلويزيون بسازند و ربطي به سينما نداشته باشد، به آن ها «تله فيلم» مي گويند.


ريشه اين نام در اين واقعيت است كه فيلم عكاسي به‌طور تاريخي عنصر اساسي رسانه ضبط و پخش تصاوير متحرك به حساب مي‌آمده‌است. توليد فيلم‌ها از طريق ضبط تصوير مردم و اشياء واقعي با دوربين يا به وجود آوردن آن‌ها از طريق تكنيك‌هايانيميشن يا جلوه‌هاي ويژه است. فيلم‌ها از مجموعه‌اي از قاب‌هاي انفرادي تشكيل شده‌اند كه زماني كه به سرعت و پشت سرهم نمايش داده مي‌شوند، توهم حركت را در بيننده بوجود مي‌آورند. بر اثر پديده‌اي به نام ماندگاري تصوير كه بر اثر آن يك منظره براي كسري از ثانيه پس از بين رفتن آن در حفظ مي‌كنند، چشمك‌هاي بين تصاوير، قابل رويت نيستند. هم‌چنين عامل ارتباط عامل ديگري است كه باعث مشاهده تصاوير متحرك مي‌گردد. اين اثر رواني به نام حركت بتا معروف است.

از نظر بيش‌تر افراد فيلم از انواع مهم هنر به‌شمار مي‌آيد. فيلم‌ها قابليت سرگرم كردن، آموزش، روشنگري و الهام بخشيدن به بيننده را دارند. عوامل ديداري سينما، نياز به هيچ نوع ترجمه‌اي ندارد و قدرت ارتباطات جهاني را به يك محصول تصوير متحرك مي‌بخشند. هر فيلم قابليت جذب مخاطبان جهاني را دارد به‌خصوص اگر از تكنيك‌هاي دوبله يا زيرنويس كه گفتار را ترجمه مي‌سازد، بهره جسته باشد. فيلم‌ها هم‌چنين محصولاتي هستند كه توسط فرهنگ‌هاي مشخص توليد شده و آن فرهنگ‌ها را منعكس كرده و همچنين از آن‌ها تأثير مي‌پذيرد.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ساعت: ۰۲:۱۸:۱۵ توسط:funydaydownlaod موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :